KONST / Litografier / Färglitografi 16118399
*
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:47:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 00:28:22
1
200 kr
5/4 16:26:01
2
150 kr
5/4 16:26:01
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 18:27:39
3
250 kr
8/4 18:40:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28
*
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Peder Duke
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 00:28:22 | 1 | 200 kr |
5/4 16:26:01 | 2 | 150 kr |
5/4 16:26:01 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 18:27:39 | 3 | 250 kr |
8/4 18:40:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:28